Šeštoji paskaita: balandžio 29diena

Nors ir turime grupelėje vienintelį vyrą, šįkart ir jo nebuvo, kaip ir daugelio studentų. Labai džiaugiausi, kad galėjome padirbėti daugiau individualiai, pasimokyti tartį tą super garsą [th], kurio, deja, mūsų lietuvių kalboje dar niekas neaptiko. Per juoką žmonės išmoksta labai daug dalykų, tąkart mes labai daug juokėmės. O paskaitos tikslas buvo išmokti žodį three (trys), kurio tarimą galima nusakyti tik matant, kaip tai daro žmogus,  mokantis tai pasakyti.

Dear Students,

Labai prašau neprarasti noro išmokti šį nuostabų garsą, o norint tai padaryti reikia laikytis labai paprastų taisyklių. Atsistojate prieš veidrodį ir klausotės savo tariamo garso. Jeigu bandysite tarti namuose, jums tikrai tikrai pavyks atėjus į paskaitą:)

Pradžioje pakartojome, ką išmokome prieš tai. O išmokome jau labai daug: galime daug pasakyti apie save, skaičiuoti jau net iki 11, pasakyti mažą eilėraštuką. Pakartoję mes pažaidėme žaidimą su skaičiais. Prisidėjo du papildomi skaičiai: eleven [ilevn] – vienuolika, twelve [twelv] – dvylika. Išdalinau korteles su skaičiais, beveik visiems teko po dvi korteles su dviem skirtingais skaičiais. Šitam žaidimui reikėjo pusių, tai ir jas išmokome: right [rait] – dešinė, left [left] – kairė. Aš pasakydavau skaičių ir studentai turėjo suprasti, per kiek rankų reikia perduoti tą vieną skaičių. Pavyzdžiui: left three, tai reiškia, kad per trijų žmonių rankas į kairę reikia perduoti vieną skaičių. Ir paskui visi einame aplinkui sakydami: This is number… . Jei tai būtų 9, tai sakytume: This is number 9.

Norint paklausti, koks tai skaičius, reikia sakyti:

What is this number [namber]. O atsakant, kad mano numeris yra…., reikia sakyti: this is number…

Taip pat mokėmės pasakyti savo telefono numerį. Patikėkite, mums LABAI gerai sekėsi:) Šią dalį mums dar tikrai teks pakartoti.

Naujas sakinys rašiniui:

I have a beautiful family [ai chev e bju:tiful femili:] – aš turiu gražią šeimą.

Homework:

  1. Kartoti žodžius;
  2. Padaryti daug lapų, kuriuos kiti turi pasiimti per draugus/bendradarbius;
  3. Sakinys tęsiamam asmeniniam jūsų rašiniui apie save

TIE, KAS DAR NEŽINO, kitą savaitę visiems Pradedančiųjų Grupės studentams ir MINI atostogos su namų darbais!!!!!! Kas neturite/negavote namų darbų, tas geriau juos kaip nors gaukite iš draugų;)

Šias pamokas mes būtinai atidirbsime.

Iki greito pasimatymo. Gerų jums visiems netikėtų ATOSTOGŲ!!!!!

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: